لینک تلگرام
 لینک تلگرام
 لینک تلگرام
بیماری‌های کلیوی - دانستنی ها در مورد خواص انواع عسل
زمان ثبت : سه‌شنبه 17 مرداد‌ماه سال 1391 در ساعت 01:11 ب.ظ ~ چاپ مطلب
نویسنده : سید رحمت الله انصاری
عنوان :

بیماری‌های کلیوی

بیماری‌های کلیوی:

عسل ضدعفونی کننده‌ی خوبی برای مجاری ادرار است و در صورت مصرف پیوسته‌ی آن به صورت محلول در آب، باعث افزایش ادرار و خرد شدن سنگ‌های مجاری ادرار و کلیه ‌می‌شود. مصرف عسل به صورت محلول در جوشانده‌ی میوه نسترن (30گرم میوه‌ی نسترن در یک لیتر آب) وآب ترب سیاه (3 استکان در روز) و نیز با آب لیمو و روغن زیتون به میزان 3 قاشق سوپخوری در روز توصیه شده‌است.(برای مزاج گرم و سرد)

معالجه اختلالات کلیه‌ها:

·     پنجاه گرم گل و ساقه گل طاووسی را که تازه یا خشک باشد در یک لیتر آب بخیسانید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا دوازده دقیقه بجوشد، بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین نمایید و هر روز دو یا سه فنجان از آن را بنوشید. این دوا، سنگ‌های کلیه را حل می‌کند و صافی‌های کلیه را تمیز کرده، آنها را از سموم پاک می‌کند. همچنین، شما می‌توانید دو گرم تخم گل طاووسی را که خشک کرده‌اید بکوبید و در یک لیوان آب بریزید و هفت یا هشت ساعت بگذارید بماند بعد آن را بنوشید.

·     بیست گرم برگ و ساقه گلدار فراسیون خشک را در ظرفی که نیم لیتر آبدارد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا بجوش آید. بعد، آن را از روی آتش بردارید و ده دقیقه دم کنید. بعد، صاف کنید و باعسل شیرین سازید و هر روز چهار تا پنج نصف فنجان از آن را بنوشید. این جوشانده برای درمان نارسایی کبد و کیسه صفرا بسیار مفید و موثر است.

·     ده گرم ریشه خشک مار دارو که در آب سرد دو ساعت بخیسد و بعد از جوشاندن ده تا پانزده دقیقه دم بکشد برای یرقان و احتقان کبد و اختلات کیسه صفراو یبوست درمان خوبی است همین دارو با عسل در نقرس و رماتیسم موثر است .

·     ده تا سی‌گرم ریشه جنتیانا را بکوبید تا گرد شود،‌بعد آن را در یک لیتر آب جوش دم کنید و چهار ساعت بگذارید بماند تا دم بکشد،‌بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشید. این دمکرده تقویت کننده کبد است.

·     بیست تا پنجاه گرم گل تازه‌ی مینای چمنی را که تازه چیده‌اید، در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید  یک تا دو دقیقه بجوشد. بعد،‌آن را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه دم کنید. بعد، آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و در طول روز چهار تا پنج بار هر بار نیم فنجان از آن را بنوشید. وقتی شما ورم روده دارید، نوشیدن این دمکرده اعمال روده‌ها را منظم خواهد کرد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :